5 tipů, jak se přestěhovat bez úhony

Chystáte se stěhovat a zmocňuje se vás nervozita, jak všechno zvládnete? S našimi tipy přímo od profesionálů se už obávat nemusíte. Základní rada zní: „nepodceňte přípravy, samotný převoz už bývá tím nejmenším.“


1.     Stěhování televizí

Televize bývají často nejdražším a zároveň nejproblematičtějším kusem elektroniky, který stěhujeme. Moderní plazmové a LCD televize mívají navíc náchylnější plastovou obrazovku a vyznačují se menší stabilitou. Pamatujte také na to, že plazmové obrazovky by se neměly naklánět, musí zůstat i při převozu v kolmé poloze. Televizi bychom měli nechat stát na novém místě alespoň do druhého dne v klidu, bez zapínání. Před převozem doporučujeme televizi obalit několika vrstvami bublinkové fólie.

2.     Balení zbylé elektroniky

Pro monitory moderních stolních počítačů platí stejná pravidla jako pro stěhování televizí. Postupujte opatrně. Všechny kabely oddělte od počítačů z obou stran, pokud je to možné. Elektronika se nejlépe převáží v originálních krabicích. Nemáte-li je k dispozici, obalte elektroniku fólií a vložte ji do větší krabice vystlané hadry nebo novinami. Při stěhování v zimním období nezapojujte hned elektroniku do sítě – hrozí zkraty. Montáž a demontáž elektroniky také můžete svěřit přímo odborníkům na stěhování.

3.     Balení křehkých předmětů z kuchyně

Každý kus nádobí zvlášť obalte do novin nebo bublinkové fólie. Teprve poté je vyskládejte do plastové přepravky tak, aby v ní při otřesu nic nechrastilo. Pokud tomu tak není, musíte mezi jednotlivé kusy nádobí vložit další noviny nebo staré hadry. Více informací o tom, jak si správně zabalit si můžete přečíst na: http://www.stehovanipraha.cz/jak-co-nejefektivneji-zabalit-veci-urcene-ke-stehovani

4.     Stěhování obrazů

Máte-li doma cenné obrazy, je třeba věnovat jim při stěhování náležitou pozornost. V tomto případě se v největším ohrožení ocitají rohy obrazů. Celý obraz proto obalíme bublinkovou nebo strečovou fólií a na rohy ještě lepenkou připevníme kartónové výztuhy. Najdete-li doma krabici podobných rozměrů, můžete převézt umělecký předmět v ní. Je-li hodnota díla opravdu velká, je lepší nechat ji před stěhováním znalecky odhadnout pro případ pojistné události. Taková díla se potom stěhují ve speciálním režimu za pomoci otřesových čidel.

5.     Jak nakládat s nábytkem

Skříně, knihovny a police převážíme až po jejich úplném vyprázdnění. Stejně tak je třeba vyjmout ty části nábytku, které by mohly při stěhování vypadnout  – tedy všechny zásuvky a poličky, které nejsou přimontovány napevno. Menší postele, stoly nebo skříně převážíme vcelku, pouze obalené ve strečové fólii. U větších a těžších kusů je už nezbytná demontáž a následná montáž v místě určení.

Také tento servis dnes již patří do základní nabídky stěhovacích služeb a většinou se vyplatí. Stěhováci si účtují práci od hodiny a to co byste sami dělali půl dne, mají profesionálové hotovo za pár minut.

Přejeme mnoho sil na stěhování i následné radosti z nového bydlení!
 

článek je převzatý z partnerského portálu Reality pro ženy.


Kategorie:

Kontakt

  • Pod Homolkou 42/13, 15000 Praha 5 – Motol
  • +420 603 185 299
  • vendula.kralova@realaz.cz
  • www.realaz.cz
  • Naše nabídka